Svenska uppfödare


Här finns ett urval av de registrerade Beagleuppfödarna som finns i Sverige. Du hittar även länkar till SKK, Norska Beagleringen och Finska Beagleklubben.

Berglibackens kennel

Jerker Warg

Adress: Bergliden 42

931 96 Skellefteå

Tel: 070-788 06 39


Stenbäckvikens Kennel

Herbert Sundell

Adress: Stenbäckvägen 59,

952 04 Påläng

Tel: 070-518 24 22


Sjögärde Brännas kennel

Rebecka Palm & Andreas Gustafsson

Adress: Sjögärde Bränna 4

519 95 Tostared

Tel: 072-246 61 00

Mail: rebeccat.palm@gmail.com

https://rebeccatheresepalm.wixsite.com/sjogardebrannas


Akterstigens Kennel

Stig Bertilsson

Adress: Akterstigen 12, Simsjön

Tel: 072-454 16 46

Mail: stickanbert@hotmail.com


Norhams kennel

Göte Roman

Adress: Björnvägen 2

Tel: 070-826 16 95

Mail: gote.roman@telia.com


Beagler´s

Catharina Linde Forsberg

Adress: Fjällbo 110, 755 97 Uppsala

Tel: 0708-36 36 23

Mail: catharina.lindeforsberg@gmail.com


Ansarebos Kennel

Ove Nilsson

Adress: Ansarebo 107 , 31162 Ullared

Tel: 0706-83 77 89

Mail: ove.nilsson@sodra.com


Örnbergets kennel

Elisabeth och Jill Rhodin

Adress: Räfsnäs Kungsgård 6, 64791 Mariefred

Tel: 070-747 64 33

Mail: elisabeth.rhodin@telia.com

Hem: https://ornberget.com

Släntens Kennel

Ragnar Tauson

Adress: Simpnäsvägen 270, 764 92 VÄDDÖ

Tel: 070-652 71 79

Mail: ragnar.tauson@outlook.com


Trökans Kennel

Sören Storm

Adress: Weimers väg 17

548 93 Lyrestad

Tel: 070-325 06 38


Vistenas Kennel

Camilla Gääw

Adress: Vistena Klastorp Gård

596 92 Skänninge

Tel: 070-884 89 76

Hem: vistenaskennel.se

Facebook: vistenas kennel


Kennel Statement

Emelie Lök

Adress: Born Hembornsvägen 19

Tel: 070-610 93 38

Mail: emelie@kennelstatement.se

Hem: kennelstatement.se


Starmaids Kennel

Inger Johansson

Adress: Odens Hage 33, 619 71 Vagnhärad

Tel: 070-304 65 62

Mail: jo.inger@telia.com

Hem: www.starmaids.net


Berglibackens kennel

Jerker Warg

Adress: Bergliden 42, 931 96 Skellefteå

Tel: 070-788 06 39

Mail: jerker.warg@gmail.com

Instagram: Berglibackenskennel


McHaire

Karin Festin

Adress: Skog Rådjursgläntan 1, 589 64 Sturefors

Tel: 0730-42 22 23

Mail: karin@mchaire.se

Vill du att din kennel ska finnas med här?