Centralstyrelse

Ordförande - Sven Granström

Adress: Smedsbyvägen 702, 975 98 Luleå

Email: sven@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-663 21 36

Kassör - Sebastian Lindén

Adress: Sätra Solklint, 589 65 Bestorp

Email: ekonomi@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-699 55 87

Sekreterare - Björn Aspelin

Adress: Linvägen 12, 818 32 Valbo

Email: bjorn@svenskabeagleklubben.com

Tel: 076-118 58 60

Ledamot - Göte Roman (Vice ordf. medlemsansv, viltspårsansv)

Adress: Björnvägen 2, 562 30 Norrahammar

Email: gote@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-826 16 95

Ledamot - Folke Johansson (Sammankallande JpK)

Adress: Enbärsvägen 4, 352 45 Växjö

Email: folke@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-571 00 98

Ledamot - Madeleine Bäck (Sammankallande UtsK)

Adress: Merbergsvägen 11, Västanå

Email: madeleine@svenskabeagleklubben.com

Tel: 072-311 40 14

Ledamot - Camilla Gääw (Sammankallande AK)

Adress: ...

Email: camilla@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-884 89 76

Adress: Älgstigen 6, 952 42 Kalix

Email: christoffer@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-214 17 89

Suppleant - Christoffer Björck (Redaktör, Webbmaster, Sammankallande RedK)

Adress: Fivelstad 230, 591 93 Motala

Email: kjell@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-865 65 03

Suppleant - Kjell Zingmark (Redaktör)

Valberedningen

Ledamot - Michael Dahlgren (Sammankallande)

E-mail: michael.dahlgren@gnesta.se

Tel: 073-975 15 49


Ledamot - Leif Festin

E-mail: leif@mchaire.se

Tel: 013-10 15 54

Ledamot - Martin Alden

E-mail: martinalden11@gmail.com

Tel: 070-350 46 83

Avelskommittén

Ledamot - Camilla Gääw (Sammankallande, Valpförmedl)

E-mail: jakt@skanninge.com

Tel: 070-884 89 76


Ledamot - Maria Bäcktorp

E-mail: maria202@hotmail.com

Tel: 070-345 04 81

Ledamot - Herbert Sundell

E-mail: 

Tel: 070-518 24 22


Ledamot - Ragnar Tauson

E-mail: ragnar.tauson@slu.se

Tel: 070-652 71 79

Jaktprovskommittén

Ledamot - Folke Johansson (Sammankallande, Resultatansvarig)

E-mail: johanssonfolke51@gmail.com

Tel: 070-571 00 98


Ledamot - Göte Roman (Spårprovsansvarig)

E-mail: gote.roman@telia.com

Tel: 070-826 16 95


Region Syd - Leif Festin

E-mail: leif@mchaire.se

Tel: 070-927 74 39

Region Mitt - Anders Riddaregard

E-mail: riddaregard@tele2.se

Tel: 070-492 18 35


Region Norr - Björn Aspelin

E-mail: bjas630320@gmail.com

Tel: 076-118 58 60


Region Norr - Sven Granström

E-mail: sven.g.granstrom@gmail.com

Tel: 070-663 21 36

Utställningskommittén

Ledamot - Madeleine Bäck (Sammankallande)

E-mail: madeleine@svenskabeagleklubben.com

Tel: 072-311 40 14


Ledamot - Emelie Lök

E-mail: emelie_cita@hotmail.com

Tel: 070-610 93 38


Ledamot - Karin Festin

E-mail: karin.festin@liu.se

Tel: 0730-42 22 23

Ledamot - Rebecca Palm

E-mail: rebeccat.palm@gmail.com
Tel: 0722466100

Ledamot - Bernt Nilsson

E-mail: bernt.g.nilsson@passagen.se

Tel: 070-492 18 35


Ledamot - Ingela Holmgren

E-mail: ingelaholmgren62@gmail.com

Tel: 070-252 78 67

Redaktionskommittén

Ledamot - Christoffer Björck (Sammankallande, Redaktör, webbmaster)

E-mail: christoffer@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-214 17 89


Ledamot - Sebastian Lindén

E-mail: sebastian@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-865 65 03

Ledamot - Kjell Zingmark

E-mail: kjell@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-865 65 03